Przemysław Frankowski zaliczył asystę w wygranym meczu Chicago Fire

Hied5 / shutterstock.com
Piłkarze Chicago Fire pokonali u siebie zespół Minnesota United 2:0 (1:0) w sobotnim spotkaniu rozgrywek Major League Soccer.
Na SeatGeek Stadium w Bridgeview całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Przemysław Frankowski. Pomocnik reprezentacji Polski asystował przy trafieniu Nicolasa Gaitana, otwierającym wynik konfrontacji.
Argentyńczyk wykorzystał efektowną szarżę i precyzyjne podanie byłego zawodnika Jagiellonii Białystok w pole karne i po minięciu golkipera rywali skierował piłkę do pustej bramki. Jedenaście minut przed przerwą podwyższył sprytnym uderzeniem w długi róg Serb Aleksandar Katai.
Drużyna z Illinois po drugim z rzędu i czwartym w sezonie zwycięstwie awansowała na siódme miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Ekipa z Minneapolis doznała natomiast czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i jest szósta w klasyfikacji Konferencji Zachodniej.