PŚ. Ambitna postawa rywali, cenny triumf reprezentacji Polski

Ambitna postawa rywali, cenny triumf reprezentacji Polski
CEV
Reprezentacja Polski pokonała Kanadę 3:0 (25:23, 26:24, 25:20) w swoim dziesiątym meczu Pucharu Świata siatkarzy.
Podopieczni Heynena do starcia przystępowali po trudnym, przegranym 2:3 spotkaniu z liderem tabeli - Brazylią. Na szczęście dzień przerwy pomógł im odpowiednio się zregenerować i zwyciężyć, choć rywale zawiesili poprzeczkę zaskakująco wysoko.
Pierwszy set był bardzo wyrównany i choć Polacy niemal od początku prowadzili, to ani razu nie zdołali wypracować sobie większej, niż trzypunktowa przewagi. Ostatecznie zwyciężyli 25:23.
Równie zacięta okazała się partia druga. W tej z kolei ton rywalizacji nadawali Kanadyjczycy, a naszej kadrze udało się ich dopędzić niemal w samej końcówce - przy stanie 22:22. Po grze "na przewagi" także i ten set padł łupem drużyny z Europy (26:24).
Dwie odsłony wyrównanej gry z ekipą na poziomie Polski mocno podmęczyły przeciwników, którzy w secie trzecim nie byli już w stanie nawiązać walki. Przegrali 20:25, a cały mecz, mimo naprawdę niezłej postawy, 0:3.
Nasza reprezentacja dzięki zwycięstwu zajmuje w tabeli Pucharu Świata drugie miejsce, ustępując tylko niepokonanej Brazylii.
Polska - Kanada 3:0 (25:23, 26:24, 25:20)
Maciej Ziętarek14 Oct 2019 · 07:09
Źródło: Własne