PSG bez litości, świetny Neymar. Sześć goli, w tym jeden z karnego [VIDEO]

lev radin / shutterstock.com
Drużyna PSG rozgromiła u siebie Girondins Bordeaux 6:2 w meczu 8. kolejki francuskiej Ligue 1.
Już po 21 minutach ekipa ze stolicy była na trzybramkowym prowadzeniu. Na listę strzelców wpisali się kolejno Neymar, Edinson Cavani i Thomas Meunier. Przyjezdni odpowiedzieli w 31. minucie trafieniem Younousse Sankhare. 120 sekund później na murawie pojawił się Lewczuk, który zmienił Youssoufa Sabaly'ego.
Na uwagę zasługuje szczególnie pierwsza bramka Neymara. Brazylijczyk fenomenalnie uderzył z rzutu wolnego. Bramkarz Bordeaux odprowadził tylko piłkę wzrokiem.

Zespół z Parc des Princes jeszcze przed przerwą zdobył dwie kolejne bramki. Sędzia podyktował jedenastkę dla drużyny PSG. Do piłki podszedł Neymar i pewnym strzałem pokonał golkipera rywali.

Przed zejściem do szatni swojego gola strzelił również Julian Draxler. W drugiej połowie szóstą bramkę zdobył Kylian Mbappe. W 90. minucie drugiego gola dla przyjezdnych strzelił z rzutu karnego Malcom.
Podopieczni Unaia Emery'ego są liderem tabeli ze zdobytymi 22 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Dijon FCO.
Natomiast Żyrondyści plasują się na trzeciej pozycji i mają na swoim koncie 15 „oczek”. Ich kolejnym rywalem będzie FC Nantes.
Paris Saint-Germain - Girondins Bordeaux 6:2 (5:1)

Bramki: Neymar 5, 40 (rzut karny), Cavani 12, Meunier 21, Draxler 45, Mbappe 58 - Sankhare 31, Malcom 90 (rzut karny).
Źródło: własne/asinfo.