PSV Eidhoven rozbiło Zwolle, Parzyszek na ławce

kivnl/Shutterstock
Piłkarze PSV Eindhoven rozbili u siebie PEC Zwolle 4:0 (1:0) w drugim sobotnim meczu 21. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na Philips Stadion całe spotkanie z ławki rezerwowych gości obserwował Piotr Parzyszek.
Kluczowa dla losów konfrontacji była sytuacja, która wydarzyła się trzy minuty przed przerwą, kiedy to za taktyczne przewinienie czerwoną kartką ukarany został golkiper przyjezdnych Mickey van der Hart.
Faworyci później wykorzystali osłabienie rywali, a trzykrotnie na listę strzelców wpisał się Luuk de Jong, któremu dwukrotnie asystował Meksykanin Hirving Lozano. Okazały sukces przypieczętował jeszcze w sytuacji sam na sam Joshua Brenet.
Dzięki piątej wygranej z rzędu zespół z Brabancji umocnił się na pozycji lidera w tabeli. "Blauwvingers" doznali natomiast trzeciej porażki w czterech ostatnich meczach i pozostali na piątej lokacie w klasyfikacji.