PSV Eindhoven dogoniło Ajax w tabeli Eredivisie

kayintveen / Shutterstock.com
Willem II Tilburg uległ u siebie PSV Eindhoven 0:3 (0:2) w drugim czwartkowym meczu 32. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na Koning Willem II Stadion wynik derbów Brabancji otworzył niespełna kwadrans przed przerwą wspaniałą indywidualną akcją Donyell Malen. Sześć minut później podwyższył bezpośrednio z rzutu wolnego Czech Michal Sadilek. Dwadzieścia minut po zmianie stron gospodarzy pogrążył jeszcze Steven Bergwijn, wykańczając składny kontratak gości.
Obrońcy tytułu po trzecim zwycięstwie z rzędu umocnili się na drugiej lokacie w tabeli, zrównując się dorobkiem z prowadzącym Ajaksem Amsterdam. Lokalni rywale PSV doznali natomiast czternastej porażki w sezonie i pozostali na ósmym miejscu w klasyfikacji.
Kamil Kaczmarek25 Apr 2019 · 23:05