Puchar Konfederacji: Niemcy w finale. Dwie szybkie bramki na początku spotkania

katatonia82/Shutterstock
Reprezentacja Niemiec pokonała Meksyk 4:1 w czwartkowym półfinale Pucharu Konfederacji. W finale mistrzowie świata zmierzą się z Chile.
Podopieczni Joachima Loewa doskonale rozpoczęli spotkanie. W szóstej minucie wynik otworzył Leon Goretzka, który precyzyjnym strzałem zza pola karnego posłał piłkę do bramki tuż przy słupku. Nie minęło 120 sekund i ten sam zawodnik podwyższył wynik. Timo Werner zagrał w pole karne, a gracz FC Schalke 04 pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.
W drugiej połowie trzecią bramkę dla Niemców strzelił Werner. W końcówce kibice zobaczyli jeszcze dwa gole, po jednej dla każdej z drużyny. Autorem honorowego trafienia dla Meksyku był Marco Fabian. Wynik ustalił Amin Younes.