Puchar Ligi Francuskiej: PSG pierwszym finalistą

CosminIftode/Shutterstock
Piłkarze Stade Rennes ulegli u siebie Paris Saint-Germain 2:3 (0:1) w pierwszym meczu półfinałowym rozgrywek Pucharu Ligi Francuskiej.
Na Roazhon Park goście prowadzili do przerwy po kapitalnym uderzeniu z dystansu Belga Thomasa Meuniera. Po zmianie stron wynik podwyższyli w niespełna pięć minut po strzałach z pola karnego Brazylijczyk Marquinhos oraz Argentyńczyk Giovani Lo Celso.
Paryżanie kończyli mecz w osłabieniu, po tym jak za brutalny faul czerwoną kartkę otrzymał Kylian Mbappe.
Zespół z Bretanii wykorzystał przewagę i zdobył jeszcze dwie bramki. Pięć minut przed końcem rozmiary porażki zmniejszył uderzeniem głową Senegalczyk Diafra Sakho, a już w doliczonym czasie Bośniak Sanjin Prcic płaskim strzałem zza pola karnego uzyskał kontaktowe trafienie. Na więcej jednak podopieczni Unaia Emery'ego nie pozwolili.
Finałowym rywalem stołecznej drużyny będzie AS Monaco lub Montpellier HSC. Decydujący o trofeum mecz zaplanowano 31 marca na Stade de France.