Puchar Ligi Francuskiej: Wygrana PSG

vlad1988/Shutterstock
Piłkarze Amiens SC ulegli u siebie Paris Saint Germain 0:2 w trzecim ćwierćfinałowym spotkaniu rozgrywek o Puchar Ligi Francuskiej.
Na Stade de la Licorne gospodarze niemal godzinę musieli radzić sobie w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę jeszcze w pierwszej połowie ujrzał za taktyczny faul bramkarz Regis Gurtner.
Faworyzowani goście przewagę wykorzystali dopiero osiem minut po zmianie stron, gdy rzut karny wykorzystał Brazylijczyk Neymar. Niespełna kwadrans przed końcem sukces zespołu znad Sekwany przypieczętował strzałem głową Adrien Rabiot.
Do kolejnej rundy rozgrywek przebiło się również Montpellier HSC. Zespół z Langwedocji pokonał na wyjeździe Angers SCO 1:0. Na Stade Jean-Bouin zwycięskiego gola strzelił cztery minuty przed końcem Belg Isaac Mbenza.
Wcześniej awans do półfinałów wywalczyły również AS Monaco i Stade Rennes.