Puchar Włoch: Awans Juventusu, czyste konto Szczęsnego

alphaspirit / shutterstock
Juventus Turyn pokonał u siebie Genoa CFC 2:0 (1:0) w ostatnim meczu 1/8 finału rozgrywek o Puchar Włoch.
Na Allianz Stadium całe zawody między słupkami gospodarzy zaliczył Wojciech Szczęsny.
Prowadzenie mistrzom Włoch zapewnił trzy minuty przed przerwą Paulo Dybala. Argentyńczyk zaskoczył golkipera rywali z Ligurii precyzyjnym płaskim strzałem zza linii pola karnego. Piłka wpadła do siatki tuż przy słupku.
Niespełna kwadrans przed końcem podwyższył Gonzalo Higuain. Wprowadzony po zmianie stron Argentyńczyk nie dał szans bramkarzowi "Gryfów" płaskim strzałem w długi róg z narożnika pola karnego.
"Stara Dama" w kolejnej rundzie zmierzy się w derbach przeciwko Torino FC. "Byki" niespodziewanie wyeliminowały AS Romę. Wcześniej awans uzyskały także AC Milan, ACF Fiorentina, Lazio Rzym, Inter Mediolan, SSC Napoli oraz Atalanta Bergamo.