Pulisic zapewnił zwycięstwo Borussii Dortmund

ninopavisic/Shutterstock
Borussia Dortmund pokonała u siebie TSG 1899 Hoffenheim 2:1 (0:1) w ostatnim sobotnim meczu 17. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Signal-Iduna-Park prowadzenie przyjezdnym do przerwy zapewnił Mark Uth, który w polu karnym wykończył składną akcję zespołu. Wyrównał osiemnaście minut po zmianie stron po strzale z rzutu karnego Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang.
Minutę przed końcem losy konfrontacji rozstrzygnął Christian Pulisic. Amerykanin w polu karnym sprytnie przeniósł piłkę nad golkiperem rywali i skierował ją do pustej bramki.
Dzięki drugiej wygranej z rzędu "Die Schwarzgelben" awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Podopieczni Juliana Nagelsmanna doznali piątej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na siódmą lokatę w klasyfikacji.