Radosław Majecki obronił rzut karny! Świetna parada reprezentanta Polski! [WIDEO]

Belga / press focus
Radosław Majecki przyczynił się do zwycięstwa Cercle Brugge. Polak obronił rzut karny, a jego drużyna wygrała z Charleroi 4:1.
Cercle prowadziło od 32. minuty po golu Uedy. Kto wie, jak potoczyłby się mecz, gdyby jedenaście minut później wyrównał Zorgane. Piłkarz gości podszedł do rzutu karnego, ale piłkę po jego strzale złapał Majecki.
Druga połowa miała do pewnego stopnia podobny przebieg. Najpierw gola dla gospodarzy strzelił Ueda. Potem jedenastkę otrzymali goście. Tym razem ją wykorzystali - do bramki Majeckiego trafił Heymans.
W końcówce Cercle przypieczętowało zwycięstwo. Gole strzelili Gboho i Kehrer.
Drużyna Majeckiego zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli belgijskiej ekstraklasy. W czternastu meczach zdobyła osiemnaście punktów. Wygrała trzy ostatnie spotkania.
22-letni bramkarz, który do Brugii jest wypożyczony z Monaco, w tym sezonie zagrał w trzynastu meczach. Puścił dwadzieścia goli, trzy razy zachował czyste konto.
Majecki znalazł się w szerokiej kadrze na tegoroczne mistrzostwa świata, ale ma bardzo ograniczone szanse na wyjazd do Kataru. Choć Czesław Michniewicz zamierza wziąć na mundial czterech bramkarzy, to zapewne będą to Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Bartłomiej Drągowski i Kamil Grabara.
Marcin Karbowski22 Oct 2022 · 07:16
Źródło: Twitter