Radwańska przegrała walkę o finał w Pekinie

Jimmie48 Photography/Shutterstock
Agnieszka Radwańska przegrała w półfinale turnieju tenisowego w Pekinie z Garbine Muguruzą 1:2 - w setach 6:4, 3:6, 4:6.

Pierwszą odsłonę Polka zaczęła bardzo odważnie i ofensywnie. Prowadziła już 2:0, lecz rywalka szybko odzyskała swój rytm. Nie tylko odrobiła straty, ale wyszła na prowadzenie 4:2. Nasza tenisistka nie poddała się jednak, wygrała cztery kolejne gemy i całego seta 6:4.

Kolejna odsłona to ponownie zacięta walka o każdego gema. Muguruza prowadził 3:2, potem remisowała 3:3, ale końcówka należała już do niej. Zwyciężyła w następnych gemach i w całym secie 6:3.

Trzecia odsłona pojedynku to koncertowa gra Hiszpanki, która prowadziła już 5:1. Radwańska próbowała odrabiać straty, ale skończyło się na 4:6 dla przeciwniczki.

To był czwarty mecz Polki z finalistką Wimbledonu w tym roku. Wszystkie wygrała Muguruza.
Źródło: sportowefakty.wp.pl