Nadchodzące
Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Radwańska: Przekonałam się, jak bardzo zniszczony jest mój organizm

Agnieszka Radwańska
Źródło zdjęcia: Jimmie48 Photography / shutterstock.com

Agnieszka Radwańska kilka tygodni temu podjęła decyzję o zakończeniu zawodowej kariery. Najlepsza polska tenisiska w historii przyznaje, że jej organizm jest zniszczony zawodowym uprawionym sportem.

Radwańska nie wygrała żadnego z turniejów Wielkiego Szlema, ale czuje się spełnioną zawodniczką.

- Zwyciężyłam w dwudziestu imprezach, w tym w kilku, jak Masters, naprawdę bardzo ważnych. Byłam wiceliderką światowego rankingu w 2012 i 2016 roku. Ktoś przeciętny bez talentu takich wyników nie osiąga. Mam czyste sumienie - stwierdziła Radwańska w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Najlepsza polska tenisistka w historii przyznała, że zawodowa kariera wywarła negatywny wpływ na jej zdrowie. Radwańska zdradziła, że odczuła to, gdy ostatnio wyszła na kort po dłuższej przerwie.

- Po dwudziestu minutach myślałam, że zejdę. Zacisnęłam jednak zęby i wytrzymałam jeszcze kolejne dwadzieścia. Dalej się nie dało. Wiedziałam, że pojawią się bąble i krwiaki na dłoniach, ale że aż tak poczuję wszystkie stawy, że nadgarstek i bark staną się tak sztywne, że nie będę mogła podnieść rakiety do serwisu, to nie – tego się nie spodziewałam. To była masakra. Po treningu nie miałam ręki. Z nikim nie mogłam się nawet przywitać. Byłam w szoku, że tak mogę odbierać coś, co przez lata nie sprawiało mi problemów. Kiedy przez kilka tygodni zeszły ciśnienie i stres, wszystko zaczęłam odbierać inaczej. Przekonałam się, jak bardzo zniszczony jest mój organizm - przyznaje Radwańska.

30-latka nie miała wątpliwości, że nie wróci już do formy, która umożliwi rywalizację na korcie.

- Dostałam wyniki badań. Ja raczej twardo chodzę po ziemi. Nie bujam w obłokach, nie patrzę na świat przez różowe okulary. Nie udaję, że świeci słońce gdy pada deszcz. I z tego bilansu wyszło mi pożegnanie i zakończenie kariery. Bez zbędnego przeciągania i zwłoki - kończy Radwańska.

Źródło: Przegląd Sportowy

Dyskusja

0
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Specjalna oferta dla czytelników Meczyki.pl, po wpisaniu kodu MEGABONUS. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Jeden z największych legalnych bukmacherów w Polsce. Świetna, potrójna oferta startowa - szczegóły po kliknięciu w przycisk "SPRAWDŹ".

150% dla nowych graczy oraz dodatkowe punkty, które można wymienić na nagrody, z kodem rejestracyjnym MEGABONUSPZB.

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.