Radwańska w ćwierćfinale w Pekinie

Neale Cousland / Shutterstock.com
Tylko jednego seta musiała zagrać Agnieszka Radwańska, by awansować do ćwierćfinału pekińskiego turnieju WTA.

Rywalką krakowianki była Madison Keys. Radwańska pierwsza wyszła na prowadzenie, dominowała i powiększała przewagę. Błyskawicznie przełamała rywalkę, zapewniając sobie komfortowy start z pozycji 2-0.

Keys udało się przełamanie powrotne, ale Polka odwdzięczyła się kolejnymi dwoma wygranymi gemami i wynik brzmiał 4-1. Rywalka zdobyła dwa kolejne gemy, to jednak było wszystko, na co ją stać - kolejne dwa padły łupem Radwańskiej, partia skończyła się wynikiem 6-3.

W przerwie Keys zeszła do szatni, prosząc o pomoc medyczną. I do gry już nie wróciła, poddając mecz.

Kolejna runda przyniesie Radwańskiej rywalkę z pary Angelique Kerber - Caroline Wozniacki.
Źródło: Przegląd Sportowy