Rafał Gikiewicz nie zatrzymał Borussii Dortmund. Triumf BVB bez Erlinga Haalanda [WIDEO]

Borussia Dortmund odniosła zwycięstwo w siódmej kolejce Bundesligi. Ekipa z Zagłębia Ruhry pokonała Augsburg 2:1.
Z powodu urazu w składzie BVB zabrakło dziś Erlinga Haalanda. Marco Rose zdecydował się wystawić w ofensywie Donyella Malena, Marco Reusa i Mariusa Wolfa.
Wynik meczu już w 11. minucie otworzył Raphael Guerreiro. Portugalczyk wykorzystał rzut karny.
Borussia po tym golu całkowicie zwolniła tempo gry. W pierwszej połowie gospodarze z Signal Iduna Park nie oddali już ani jednego strzału celnego. Za to w 35. minucie Augsburg zdołał doprowadzić do remisu. Gregor Kobel nie poradził sobie ze strzałem Andiego Zeqiriego.
Po przerwie dortmundczycy aktywniej ruszyli do ataku. W 51. minucie Rafała Gikiewicza pokonał Julian Brandt.
Później wynik prowadzenie mógł podwyższyć Marco Reus. Kapitan BVB znalazł miejsce w polu karnym, ale oddał zbyt mocny strzał, posyłając piłkę nad poprzeczką.
Borussia wygrała 2:1 i wskoczyła na drugie miejsce w tabeli. Augsburg jest piętnasty.