Rafał Gikiewicz ze świetną notą. "Nie mógł zagrać lepiej"

Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Rafał Gikiewicz zbiera świetne recenzje za swój występ w meczu z Unionem Berlin. Jego Augsburg wygrał 2:1, a on przyczynił się do tego m.in. obroną rzutu karnego.
Drużyna Gikiewicza i Roberta Gumnego przerwała serię trzech porażek z rzędu. Po zwycięstwie znalazła się na jedenastym miejscu w tabeli.
Dziennik "Augsburger Allgemeine" ocenił występ polskiego bramkarza na 1. To najwyższa możliwa nota w niemieckich mediach.
- Nie mógł zagrać lepiej. Najpierw publicznie pobudził kolegów z drużyny po porażce 0:2 w Bremie, a potem dał impuls swoją grą. W ciągu kilku minut zapobiegł stracie drugiej bramki, najpierw odbijając piłkę po strzale z rzutu karnego, potem radząc sobie z uderzeniem z bliskiej odległości - komentuje dziennik.
"Bild" zauważył, że Gikiewicz strzał z rzutu karnego zatrzymał ręką, na której ma wytatuowany herb Unionu. Polak grał w nim w latach 2018-20.
Gikiewicz w tym sezonie wystąpił we wszystkich ligowych meczach Augsburga. Boiska nie opuścił nawet na minutę. W czterech z osiemnastu spotkań zachował czyste konto.
Dobra gra ma odzwierciedlenie w notach wystawianych przez magazyn "Kicker". Przed osiemnastą kolejką 33-latek zajmował w jego rankingu dwunaste miejsce. Wyprzedzali go tylko Robert Lewandowski, Andrej Kramarić, Manuel Neuer, Joshua Kimmich, Jonas Hofmann, Edmond Tapsoba, Angelino, Marvin Friedrich, Matthias Ginter, Lars Stindli Nicolas Gonzalez.
Marcin Karbowski24 Jan 2021 · 13:46
Źródło: kicker, TVP Sport