Raków Częstochowa awansował do Ekstraklasy!

Youtube
Raków Częstochowa wygrał u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:0 w meczu 30. kolejki Fortuna 1. ligi. Gospodarze zapewnili sobie awans do LOTTO Ekstraklasy.
W pierwszej połowie w Częstochowie zabrakło goli. Na początku drugiej części spotkania podopieczni Marka Papszuna ruszyli do ataku i dwukrotnie zaskoczyli gości.
W 49. minucie z prawej strony dośrodkował Piotr Malinowski, a Szymon Lewicki po strzale głową zdobył pierwszą bramkę.
Dwie minuty później gospodarze ponownie zaatakowali prawą stroną. Bramkarz bielszczan Rafał Leszczyński źle wybijał piłkę, co wykorzystał Marcin Listkowski.
Raków po tym zwycięstwie jest już pewny awansu do LOTTO Ekstraklasy. Częstochowianie mają w dorobku 68 punktów i od trzeciej Stali Mielec dzieli ich 17 punktów. Rywale do końca sezonu rozegrają jeszcze pięć spotkań.
Podbeskidzie zajmuje szóstą lokatę, mając na koncie 42 punkty.
Jakub Kreśliński24 Apr 2019 · 19:21