Raków Częstochowa wreszcie zwycięski. Zagłębie Lubin przegrało mimo prowadzenia [WIDEO]

Pawel Jaskolka / PressFocus
Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:1 w pierwszym niedzielnym meczu PKO BP Ekstraklasy. O wygranej podopiecznych Marka Papszuna przesądził gol z końcówki spotkania.
Jako pierwsi w tym meczu bramkę zdobyli gospodarze. W 12. minucie równie sytuacyjnym, co efektownym uderzeniem z powietrza popisał się Patryk Szysz, wyprowadzając Zagłębie na prowadzenie. Dla 22-latka było to drugie ligowe trafienie w bieżącym sezonie.
Raków odpowiedział jeszcze przed przerwą. Przepięknym strzałem z rzutu wolnego do wyrównania doprowadził Hiszpan Ivi Lopez.

Decydujący moment spotkania miał miejsce na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Z uderzeniem Iviego Lopeza poradził sobie wtedy bramkarz Zagłębia, Dominik Hładun, po którego paradzie piłka niefortunnie odbiła się jednak od Sasy Balicia, zanim wpadła do siatki i zapewniła gościom komplet punktów.
Raków przerwał tym samym serię trzech kolejnych ligowych porażek i umocnił się na trzecim miejscu w tabeli Ekstraklasy. Zagłębie pozostaje bez zwycięstwa w 2021 roku, choć nadal zajmuje pozycję w górnej połowie ligowej klasyfikacji.
Adam Kłos21 Feb 2021 · 17:05