Raków Częstochowa wygrał i jest bliżej wicemistrzostwa! Zadecydował gol w doliczonym czasie [WIDEO]

Łukasz Sobala / Press Focus
Raków Częstochowa bliżej wicemistrzostwa. Zdobywca Pucharu Polski wygrał na wyjeździe ze Stalą Mielec 1:0.
Ciekawie zrobiło się już po kilku minutach. Najpierw mocny strzał Flisa obronił Holec. W odpowiedzi zaatakował Raków - Kun wrzucił do Araka, lecz ten zmarnował świetną okazję.
Później działo się już mniej. Mecz był wyrównany. Żaden z zespołów nie potrafił jednak stworzyć sobie klarownej okazji, by strzelić gola.
Po przerwie znów petardę w kierunku bramki Rakowa wystrzelił Flis. Znów dobrą interwencją popisał się jednak Holec. Jeszcze bliżej strzelenia gola byli goście. W 67. minucie piłka po uderzeniu Schwarza zatrzymała się na słupku.
Jedyny gol meczu padł w doliczonym czasie. Piątkowski upadł na boisko po starciu z Tomasiewiczem, a sędzia Myć zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Lopez.
Raków ma teraz dwa punkty przewagi nad trzecią Pogonią. Stal jest przedostatnia, ale na dwie kolejki przed końcem rozgrywek ma trzy punkty przewagi nad zajmującym spadkową lokatę Podbeskidziem.
Marcin Karbowski05 May 2021 · 20:53