Rasizm w hicie ligi ukraińskiej. Przerwany mecz i czerwona kartka dla ofiary [WIDEO]

Rasistowski skandal w trakcie meczu Szachtara Donieck z Dynamem Kijów. Jego ofiarą padł zawodnik gospodarzy Taison.
Brazylijczyk był obrażany przez grupkę kiboli Dynama, którzy wydawali pod jego adresem małpie odgłosy. Po jednej z akcji piłkarz nie wytrzymał, pokazał w kierunku trybun środkowy palec i wykopał w nie piłkę. Mecz został przerwany.
Schodząc z boiska Taison i jego kolega z drużyny Dentinho płakali. Pocieszali ich koledzy z drużyny, trenerzy i piłkarze Dynama, wśród których był Tomasz Kędziora. Piłkarze gości próbowali też uspokoić swoich fanów.
Spotkanie wznowiono po dziesięciu minutach przerwy. Zanim to się stało czerwoną kartkę obejrzała ofiara całego zajścia, czyli Taison. Brazylijczyk został ukarany za swoje gesty wobec obrażających go osób.
Szachtar wygrał z Dynamem 1:0. Po czternastu kolejkach zespół z Doniecka zdecydowanie prowadzi w tabeli ligi ukraińskiej. Dynamo jest czwarte - do lidera traci aż trzynaście punktów.
Marcin Karbowski11 Nov 2019 · 15:37
Źródło: Twitter