Rayo Vallecano - Alaves: Beniaminek La Liga rozgromiony! Wynik, składy, gole

Klęska Rayo Vallecano. Beniaminek rozgromiony u siebie
rayovallecano.es
Deportivo Alaves pokonało na wyjeździe Rayo Vallecano 5:1 (2:1) w pierwszym sobotnim meczu 5. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Na Estadio del Rayo Vallecano przyjezdni pierwszego gola strzelili już w 8. minucie. Wówczas Ximo Navarro dopadł do piłki zagranej z rzutu wolnego i skutecznie uderzył tuż przy lewym słupku.
Piłkarze Rayo doprowadzili do wyrównania w 30. minucie za sprawą trafienia Raula De Tomasa, który strzałem z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali.
Goście ponownie objęli prowadzenie cztery minuty później. Gomez Perez Ibai wykorzystał dośrodkowanie Jony'ego i trafił w lewy górny róg. Prowadzenie 3:1 dla Deportivo podwyższył w 56. minucie Jonathan Calleri, a przy jego trafieniu asystował John Guidetti.
W 77. minucie było już 4:1 za sprawą Gomeza. Pomocnik gości trafił do siatki uderzeniem z pięciu metrów.
W doliczonym czasie gry wynik na 5:1 ustalił Burugi.
Gospodarze spotkania od 35. minuty grali w osłabieniu, bowiem czerwoną kartką Abdoulaye Ba.
Podopieczni Michela zajmują obecnie 18. miejsce w tabeli La Liga, z kolei zespół prowadzony przez Abelardo plasuje się na trzeciej pozycji.
Kamil Kaczmarek22 Sep 2018 · 15:10