RB Lipsk pokonał Eintracht Frankfurt po golach Wernera i Poulsena

YouTube
Zawodnicy RB Lipsk pokonali przed własną publicznością Eintracht Frankfurt 2:1 (1:0) w niedzielnym meczu drugiej kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Na Red Bull Arena gospodarze objęli prowadzenie w 10. minucie spotkania. Wówczas Timo Werner wykorzystał dośrodkowanie Yussufa Poulsena i wykończył akcję strzałem w lewy dolny róg.
W 80. minucie przewagę RB Lipsk powiększył Yussuf Poulsen, który dzięki podaniu Emila Forsberga strzałem zza linii pola karnego pokonał bramkarza rywali.
Jedynego gola dla przyjezdnych strzelił Goncalo Paciencia w 89. minucie, a przy jego trafieniu asystował Timothy Chandler.
Podopieczni Juliana Nagelsmanna mają na koncie sześć punktów i zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli. Zespół prowadzony przez Adiego Huttera z dorobkiem trzech "oczek" plasuje się na dziesiątej pozycji.