RB Lipsk wicemistrzem Niemiec! Wolfsburg dał się dogonić, ale i tak wraca do Ligi Mistrzów [WIDEO]

Pawel Andrachiewicz / PressFocus
RB Lipsk zremisował z VfL Wolfsburg 2:2 w ostatnim meczu przedostatniej kolejki spotkań Bundesligi. Obie drużyny zagrają w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.
Mecz, w którym od początku dominowali goście, rozpoczął się od wyjątkowo efektownego trafienia Maximiliana Philippa. Były zawodnik Borussii Dortmund odpalił prawdziwą “rakietę” w kierunku bramki przeciwnika.
Pomocnik Wolfsburga był również następnie autorem drugiego gola w tym spotkaniu. W doliczonym czasie gry do pierwszego połowy meczu Philipp wykorzystał dośrodkowanie Ridle Baku i podwyższył prowadzenie “Wilków”.
RB Lipsk, które uległo w ostatni czwartek w finale Pucharu Niemiec Borussii Dortmund aż 1:4, odpowiedziało tuż po przerwie. W polu karnym zabawił się wtedy z rywalami Justin Kluivert.
Podopieczni Juliana Nagelsmanna osiągnęli sporą przewagę w drugiej odsłonie spotkania i w końcu doprowadzili do wyrównania. W ostatnim kwadransie gry z rzutu karnego nie pomylił się Marcel Sabitzer i mecz zakończył się podziałem punktów.
RB Lipsk zapewnił sobie tym samym drugi w historii tytuł wicemistrza Niemiec. Wolfsburg, który spadł co prawda na czwarte miejsce w ligowej tabeli, przypieczętował tymczasem swój powrót do Ligi Mistrzów. “Wilki” po raz ostatni zagrały w Champions League w sezonie 2015/16.
W ostatniej serii gier kończącego się sezonu Bundesligi RB Lipsk zagra na wyjeździe z Unionem Berlin. Wolfsburg podejmie na własnym stadionie Mainz.
Graczem VfL jest kontuzjowany obecnie Bartosz Białek. Reprezentant polskiej młodzieżówki wystąpił w tym sezonie w 19 meczach Bundesligi, w których zdobył dwa gole.
Wojciech_Falenta 16 May 2021 · 22:26