RB Lipsk wraca na właściwe tory. Efektowne zwycięstwo "Byków"

J.E.E./Sipa/Pressfocus
Ekipa RB Lipsk odniosła przekonujące zwycięstwo. Zespół prowadzony przez Jessego Marscha rozbił VfL Bochum 3:0.
W pierwszej połowie "Byki" dominowały, jednak nie potrafiły przełożyć tego na zdobycie bramki. Dogodnych sytuacji nie zdołali wykorzystać Yussuf Poulsen oraz Emil Forsberg.
Podopieczni Jessego Marscha mieli nadzieję na objęcie prowadzenia po rzucie karnym. Na początku meczu sędzia Robert Hartmann wskazał na jedenasty metr, ale zmienił swoją decyzję po analizie systemu VAR.
Lipsk dopiął swego w 70. minucie. Do siatki trafił Andre Silva. Gospodarze poszli za ciosem i już po kilku minutach Christopher Nkunku podwyższył prowadzenie. Na dziesięć minut przed końcem Francuz skompletował dublet.
Zdaje się, że RB Lipsk wraca do formy po przeciętnym początku sezonu. W dwóch ostatnich spotkaniach ligowych klub z Red Bull Areny zdobył komplet punktów, strzelając aż dziewięć goli.
Zwycięstwo pozwoliło awansować "Bykom" na siódmą lokatę w tabeli. W następnej kolejce Nkunku i spółka zmierzą się z Freiburgiem.
Adam Kłos02 Oct 2021 · 20:21