RB Lipsk wygrał w Kolonii, Olkowski na ławce

Tomasz Bidermann / shutterstock.com
FC Koeln uległ u siebie RB Lipsk 1:2 (0:1) w ostatnim niedzielnym meczu siódmej kolejki niemieckiej Bundesligi.
Na RheinEnergieStadion całe zawody z ławki rezerwowych obserwował Paweł Olkowski.
Prowadzenie przyjezdnym zapewnił kwadrans przed przerwą silnym płaskim strzałem z pola karnego Lukas Klostermann. Dziesięć minut przed końcem podwyższył z bliska głową Duńczyk Yussuf Poulsen. Przy obu trafieniach asystował Austriak Marcel Sabitzer.
Osiem minut przed końcem kontaktową bramkę strzelił głową Japończyk Yuya Osako, ale na więcej zespół z Kolonii nie było już stać. "Kozły" doznały w ten sposób szóstej porażki w sezonie i pozostały na ostatniej pozycji w tabeli.
Drużyna z Dolnej Saksonii po drugiej wygranej z rzędu awansowała natomiast na czwartą lokatę w klasyfikacji. Aktualni wicemistrzowie Niemiec tracą sześć punktów do prowadzącej Borussii Dortmund.