RC Lens zagra w barażu o awans do Ligue 1

Takashi Images/Shutterstock
Zespół RC Lens wygrał z Troyes AC po dogrywce 2:1 w meczu fazy play-off Ligue 2. Zwycięzcy zagrają w meczu barażowym z osiemnastym zespołem Ligue 1.
Piłkarze RC Lens zakończyli zmagania w drugiej lidze francuskiej na piątej pozycji i aby zagrać w decydującym o awansie do Ligue 1 meczu musieli pokonać dwóch rywali.
Najpierw pokonali Paris FC 2:1, a w kolejnym po dogrywce wygrali z Troyes AC 2:1.
Goście prowadzili 1:0 po golu Yannicka Gomisa. Pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartkę otrzymał Jean-Louis Leca. Gospodarze szybko wykorzystali grę w przewadze i do remisu doprowadził Bryan Pele, wykorzystując rzut karny.
Od 67. minuty siły na murawie wyrównały się po czerwonej kartce dla Christophera Pereiry.
Losy spotkania rozstrzygnął w dogrywce Simon Banza.
RC Lens w barażu o Ligue 1 zagra z osiemnastą drużyną francuskiej ekstraklasy. Będzie to jedna z trzech drużyn: FCO Dijon, SM Caen lub Amiens SC.
Jakub Kreśliński24 May 2019 · 21:34