Real Madryt coraz bliżej Atletico. Casemiro bohaterem "Królewskich" [WIDEO]

Cordon Press / Press Focus
Real Madryt odrobił część strat do Atletico. "Królewscy" wygrali na wyjeździe z Realem Valladolid 1:0.
Zinedine Zidane przed meczem miał kolejny problem. Kontuzja z gry wykluczyła Karima Benzemę. Na środku ataku musiał zagrać Mariano Diaz.
Hiszpański napastnik w pierwszej połowie dwa razy trafił do bramki Valladolid, ale na przerwę schodził bez żadnego gola. Oba nie zostały zaliczone z powodu spalonych.
Swoje szanse w pierwszej połowie mieli też gospodarze. Bodaj najlepsze - już w 7. minucie. Thibaut Courtois w świetnym stylu obronił wtedy próby Fabiana Orellany i Siady Janko.
Real jedyną bramkę zdobył w 65. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Toni Kroos, a z bliska uderzeniem głową do siatki trafił Casemiro.
Po objęciu prowadzenia Real starał się kontrolować grę. Nieco bardziej nerwowo w jego polu karnym było w 75. minucie, gdy po starciu z Nacho na boisko upadł Weissman. Piłkarz Valladolid chciał jednak naciągnąć arbitra.
Real dzięki zwycięstwu zmniejszył straty do prowadzącego w lidze Atletico. Teraz to tylko trzy punkty, choć należy pamiętać, że drużyna Diego Simeone wciąż ma mecz zaległy.
Marcin Karbowski20 Feb 2021 · 22:51