Real Madryt kontynuuje zwycięską serię. Kontrowersje w polu karnym "Królewskich" [WIDEO]

Joaquin Corchero / Press Focus
Real Madryt wygrał piąty ligowy mecz z rzędu. Tym razem "Królewscy" pokonali u siebie Granadę 2:0.
Real w pierwszej połowie zagrał słabo. W dodatku stracił Rodrygo, który opuścił boisko na noszach. Brazylijczyk doznał kontuzji uda.
Kilka minut później goście domagali się rzutu karnego za faul Casemiro. Choć Brazylijczyk szarpnął Yangela Herrerę, sędzia nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki.
Bardzo blisko zdobycia gola dla gospodarzy w 55. minucie był Marco Asensio. Hiszpan oddał zaskakujący strzał piętą, ale piłka trafiła w słupek. Po chwili dobre okazje mieli jego koledzy, ale żaden z całej serii strzałów nie znalazł drogi do bramki.
Dwie minuty później Real w końcu objął prowadzenie. Asensio dośrodkował spod końcowej linii boiska, w polu bramkowym najwyżej wyskoczył Casemiro i z bliska wbił piłkę do siatki.
Granada od razu próbowała wyrównać. Uderzenie Puertasa z niemałym trudem obronił Courtois.
Goście ambitnie dążyli do strzelenia gola. Kilka razy sprokurowali spore zamieszanie w polu karnym Realu, ale żadne z nich nie zakończyło się trafieniem. Była za to spora kontrowersja. Znów w roli głównej był Casemiro - piłka trafiła w jego rękę.
Real ustalił wynik już w doliczonym czasie gry. Ósmego gola w tym sezonie strzelił Karim Benzema. Francuz pociągnął z piłką i uderzeniem zza pola karnego nie dał szans bramkarzowi rywali.
Marcin Karbowski23 Dec 2020 · 21:40