Real Madryt lepszy od Espanyolu. Magiczna asysta Karima Benzemy [WIDEO]

Real Madryt pokonał na wyjeździe Espanyol 1:0 (1:0) w meczu 32. kolejki Primera Division. Na listę strzelców jako jedyny wpisał się Casemiro.
Podopieczni Zinedine'a Zidane'a są coraz bliżej zdobycia mistrzowskiego tytułu w La Liga. W sobotę FC Barcelona zremisowała z Celtą, a dziś Real Madryt wykorzystał potknięcie rywali. "Królewscy" pokonali na wyjeździe Espanyol 1:0.
Przyjezdni w pierwszej połowie byli zdecydowanie lepszą drużyną, jednak przez długi czas nie potrafili znaleźć drogi do bramki Diego Lopeza. W ofensywie wyróżniali się Hazard, Benzema i Casemiro. W efekcie "Los Blancos" przed przerwą stworzyli kilka okazji do zdobycia gola - i ostatecznie wykorzystali jedną z nich.
W 45. minucie kapitalną sztuczką popisał się Karim Benzema. Francuz w polu karnym zagrał piłkę piętą między nogami rywala. Futbolówka trafiła do wspomnianego Casemiro. Ten urwał się obrońcy i nie zmarnował dogodnej sytuacji.
Po przerwie gra przebiegała pod dyktando "Królewskich". Ekipa z Madrytu kontrolowała wydarzenia na boisku. W 66. minucie Espanyol mógł jednak wyrównać. Wówczas z rzutu wolnego przymierzył Raul de Tomas, ale Courtois był na posterunku.
Chwilę później Pedrosa ostro zaatakował Carvajala. Sędzia w tej sytuacji sięgnął jednak tylko po żółtą kartkę. Zdaniem ekspertów 22-latek za to zagranie mógł wylecieć z boiska.
Real Madryt po wygranej z Espanyolem zajmuje pierwszą pozycję w ligowej tabeli. "Królewscy" wyprzedzają FC Barcelonę o dwa punkty.
Daniel Makarewicz28 Jun 2020 · 23:54