Real Madryt mistrzem Hiszpanii! Sergio Ramos chciał się zabawić przy rzucie karnym [WIDEO]

Real Madryt zdobył mistrzostwo Hiszpanii! "Królewscy" mogą świętować, bo pokonali Villarreal CF 2:1 (1:0) w meczu 37. kolejki Primera Division.
Real Madryt do dzisiejszego starcia przystąpił z bojowym nastawieniem. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a potrzebowali wygranej z Villarrealem, by świętować zdobycie mistrzowskiego tytułu bez oglądania się na FC Barcelonę. Jak się okazało - ekipa "Los Blancos" stanęła na wysokości zadania.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:1. Taki rezultat dał ekipie Zinedine'a Zidane'a w pełni zasłużony tytuł mistrza Hiszpanii na kolejkę przed końcem sezonu.
Od samego początku "Królewscy" ruszyli na rywali. Już w 4. minucie Carvajal próbował przelobować Asenjo, ale golkiper zdołał złapać piłkę. Po kwadransie gry z powietrza uderzył Benzema, ale futbolówka wyraźnie minęła słupek.
W 29. minucie piłkarze "Los Blancos" dopięli swego. W środku pola Casemiro przechwycił piłkę, a ta trafiła do Modricia. Chorwat obsłużył podaniem Benzemę i Francuz z zimną krwią pokonał bramkarza gości.
W ostatnich minutach pierwszej połowy gospodarze oddali inicjatywę rywalom. Villarreal nie był jednak w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Courtoisa.
Po przerwie Real kontrolował przebieg spotkania, nie dopuszczając rywali we własne pole karne. W 54. minucie wynik mógł podwyższyć Carvajal, ale uderzył prosto w golkipera.
W 68. minucie doszło do groźnego starcia w polu karnym "Los Blancos". Quintilla trafił kolanem w twarz Courtoisa. Belg zdecydował się jednak kontynuować grę.
W 74. minucie sędzia podyktował rzut karny. Piłkarze Realu Madryt chcieli się zabawić z rywalami. Ramos lekko trącił piłkę, do niej dopadł Benzema i pokonał Asenjo. Gol nie został uznany, bo zawodnicy obu drużyn za wcześnie wbiegli w szesnastkę. Do powtórzonego rzutu karnego podszedł Benzema i tym razem już bez wątpliwości umieścił futbolówkę w siatce.
W 84. minucie trafił Iborra i nagle zrobiło się nerwowo. Goście ruszyli do przodu, ale gole już nie padły i piłkarze z Madrytu mogli rozpocząć świętowanie.

Ostatni raz "Los Blancos" byli najlepsi w Hiszpanii w sezonie 2016/17. Dla "Królewskich" to 34. mistrzowski tytuł w historii.
Daniel Makarewicz16 Jul 2020 · 22:58