Real Madryt stracił punkty z Leganes. Wielkie emocje do samego końca [WIDEO]

Real Madryt zremisował na wyjeździe z Leganes w meczu 38. kolejki Primera Division. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Oznacza to, że podopieczni Javiera Aguirre spadli z ligi.
Zawodnicy "Los Blancos" mistrzowski tytuł zapewnili sobie w miniony czwartek, więc do dzisiejszego starcia z Leganes przystąpili bez zbędnej presji. Z kolei piłkarze "Ogórków" byli niezwykle zmotywowani, bo walczyli o zachowanie ligowego bytu.
Od pierwszego gwizdka inicjatywa należała do Realu Madryt. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a szybko udokumentowali swoją przewagę, bo już w 9. minucie na listę strzelców wpisał się Sergio Ramos. Hiszpan wyskoczył najwyżej w polu karnym i głową skierował piłkę do siatki.
Wydawało się, że "Królewscy" pójdą za ciosem, a tymczasem ekipa Leganes zdołała doprowadzić do wyrównania. Gil dostał podanie od Silvy i strzałem z ostrego kąta pokonał Areolę.
Po przerwie Real szybko przywrócił porządek na boisku. W 52. minucie Isco zagrał do Asensio, a ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam z golkiperem.
Piłkarze Leganes nie złożyli jednak broni i kilka razy zagrozili bramce Areoli. Ich wysiłki w końcu przyniosły efekt. Militao nie sięgnął piłki, a to bez litości wykorzystał Assale.
Gospodarze momentalnie ruszyli do frontalnego ataku, bo wygrana z Realem, dawałaby im utrzymanie w lidze. Aviles nawet miał na nodze dwie piłki meczowe, ale jego uderzenia były niecelne. Co więcej, ręką we własnym polu karnym zagrał Jović, ale po analizie systemu VAR sędzia nie wskazał na wapno. Na sekundy przed końcem fatalnie spudłował Oscar. Ostatecznie padł remis 2:2, a to oznacza, że drużyna Leganes nie zdołała zachować ligowego bytu.
Real Madryt sezon 2019/20 ukończył na pierwszym miejscu w tabeli Primera Division. "Królewscy" w 38 spotkaniach uzbierali 87 punktów i o 5 "oczek" wyprzedzili drugą FC Barcelonę. Trzecią lokatę zajęło Atletico Madryt, które dziś zremisowało z Realem Sociedad 1:1. Czwarta pozycja przypadła zaś Sevilli.
Daniel Makarewicz19 Jul 2020 · 23:02
Źródło: asinfo