Real Madryt z pewnym zwycięstwem. Kolejny gol Karima Benzemy [WIDEO]

Cordon Press / Press Focus
Real Madryt zainkasował kolejne trzy punkty. "Królewscy" wygrali u siebie z Valencią 2:0.
Real objął prowadzenie już po dwunastu minutach. Francuz otrzymał piłkę przed polem karnym i wykorzystał swobodę zostawioną mu przez obrońców. Strzelił płasko - piłka wpadła do siatki przy dalszym słupku.
Gospodarze podwyższyli prowadzenie w końcówce pierwszej połowy. Vazquez wycofał piłkę w okolice linii pola karnego, a niepilnowany Kroos precyzyjnie przymierzył przy słupku. Dwubramkowe prowadzenie było zasłużone - Real dominował, a goście nie potrafili oddać nawet jednego strzału na jego bramkę.
Po przerwie Valencia grała odważniej. Niezłą szansę miała w 53. minucie, gdy mocny strzał oddał Gomez, lecz piłkę odbił Courtois. Chwilę później szansę miał Kroos, ale kopnął minimalnie obok słupka.
W 61. minucie piłkę w bramce Valencii umieścił Mendy, ale jego trafienie nie zostało uznane. Francuz w momencie podania od Viniciusa był bowiem na spalonym.
Do końca meczu wynik się nie zmienił. Real po zwycięstwie jest drugi w tabeli. Do prowadzącego Atletico traci pięć punktów, ale drużyna Diego Simeone dotąd zagrała o dwa mecze mniej.
Marcin Karbowski14 Feb 2021 · 18:06