Real zdominował Atletico w derbach Madrytu. Piękny gol po uderzeniu z dystansu [WIDEO]

screen z CANAL+Sport 2
Real Madryt pokonał Atletico Madryt 2:0 (1:0) w hitowym meczu 13. kolejki La Ligi. "Królewscy" niemal całkowicie zdominowali rywali.
Zespół gości przybył do ośrodka "Królewskich" jako lider hiszpańskiej ekstraklasy. Podopieczni Diego Simeone dotychczas imponowali skuteczną ofensywą i żelazną obroną.
W dzisiejszym spotkaniu z odwiecznym rywalem z pewnością zamierzali zdobyć trzy punkty. Taki rezultat umocniłby ich na pozycji lidera.
Plany gości chcieli pokrzyżować piłkarze Zinedine'a Zidane'a. Zamierzali potwierdzić powrót do optymalnej formy. W środku tygodnia rozegrali jeden z najlepszych meczów w ciągu ostatnich dwóch lat.
Pierwsza połowa jasno pokazała, że wszelkie statystyki świadczące o świetnej formie Atletico nie mają znaczenia w derbowym starciu. Postawę gości w tej części meczu można określić za pomocą cyfry 0.
Zero groźnych akcji, zero strzałów, zero strzałów celnych, a dodatkowo niemal 150 mniej podań od graczy Realu Madryt i niewielkie posiadanie piłki (39%). Podopieczni Diego Simeone w niczym nie przypominali drużyny, która dotąd regularnie punktowała rywali.
Z kolei gospodarze imponowali. Swoją ruchliwością, pressingiem, umiejętnością rozegrania i spokojem wręcz tłamsili przeciwników. W 15. minucie ich przewaga została udokumentowana dzięki trafieniu Casemiro.
Toni Kroos dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a obrońcy Atletico kompletnie się pogubili. Niepilnowany Casemiro wyskoczył do futbolówki i pokonał Jana Oblaka.
"Królewscy" całkowicie kontrolowali grę w pierwszej połowie. Swoje okazje miał jeszcze Karim Benzema. Ostatecznie po pierwszej połowie było 1:0.
Diego Simeone, widząc słabą postawę swoich podopiecznych, zareagował od razu. W przerwie dokonał aż trzech zmian. Angel Correa, Ronan Lodi i Thomas Lemar zastąpili Hectora Herrerę, Felipe i Yannicka Carrasco. Nowi gracze jednak nie zachwycili.
Lemar mógł się szybko zrehabilitować, ale w 55. minucie zmarnował doskonałą okazję do strzelenia gola, pudłując z bliska. Jak się wkrótce okazało, niewykorzystane okazje się mszczą.
Kilka minut później Dani Carvajal przyjął piłkę przed polem karnym Atletico i huknął w kierunku bramki Oblaka - piłka odbiła się od słupka, trafiła w plecy golkipera i wpadła do bramki.
Trafienie na 2:0 oznaczało, że Atletico w niewiele ponad 60 minut utraciło tyle samo goli, co we wszystkich dotychczasowych występach ligowych w sezonie 2020/2021.
Dosyć szybko boisko opuścił Joao Felix, który był poirytowany decyzją Diego Simeone. Reakcja napastnika nie umknęła realizatorom transmisji.
W kolejnych minutach Atletico próbowało zaatakować, ale próby gości spełzły na niczym. "Królewscy" zaprezentowali bardzo dojrzałą postawę i nie mieli problemów z obronieniem przewagi.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Realu Madryt 2:0.