Real Sociedad coraz bliżej podium La Liga. Baskowie wygrali zaległy mecz

imagestockdesign/Shutterstock
Real Sociedad pokonał na wyjeździe SD Eibar 2:1 (1:0) w zaległym meczu 24. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Przyjezdni objęli prowadzenie na Estadio Municipal de Ipurua w 16. minucie. Wówczas sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką, który na gola zamienił Mikel Oyarzabal.
W 29. minucie gospodarze również mieli okazję trafić do siatki rywali z jedenastego metra - arbiter znów wskazał na wapno po zagraniu ręką. Strzał Fabiana Orellany z karnego obronił Alejandro Remiro.
Bramkę na wagę zwycięstwa gości zdobył Willian Jose w 75. minucie, który wykorzystał dośrodkowanie Portu i pewnie trafił z krawędzi pola karnego. Kwadrans później, tuż przed końcem meczu podyktowano kolejnego karnego dla SD Eibar, ale tym razem został on wykorzystany przez Charlesa. Trafienie to nie wpłynęło jednak na ostateczny rezultat i to Real Sociedad zdobył komplet punktów.
Mecz został rozegrany bez udziału publiczności z uwagi na rozprzestrzeniającego się koronawirusa.
Zespół z San Sebastian dzięki wygranej awansował na czwarte miejsce w ligowej tabeli i ma na koncie 46 punktów. Podopieczni Jose Mendilibara z dorobkiem 27 "oczek" plasują się na 16. pozycji.
Maciej Pietrasik10 Mar 2020 · 21:58