Red Bull Salzburg wywalczył Puchar Austrii

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Red Bull Salzburg wygrał z Rapidem Wiedeń 2:0 (2:0) w meczu finałowym Pucharu Austrii. To szósty triumf w tych rozgrywkach zespołu "Die Bullen".
Spotkanie finałowe zostało rozegrane na Woerthersee Stadion w Klagenfurcie. Najważniejsze wydarzenia miały miejsce pod koniec pierwszej połowy.
W 37. minucie prowadzenie piłkarzom z Salzburga dał Patrick Farkas, a dwie minuty na listę strzelców wpisał się Munas Dabbur, który ustalił jak się okazało wynik spotkania na 2:0.
W drugiej połowie Rapid próbował jeszcze odwrócić losy meczu, ale bez rezultatu. Od 84. minucie zespół z Wiednia grał w przewadze po czerwonej kartce dla Farkasa. To jednak również niczego nie zmieniło.
Red Bull Salzburg zdobył Puchar Austrii po raz szósty, wszystkie w ostatnich ośmiu latach. W tym sezonie podopieczni Marco Rose są o krok od wywalczenia podwójnej korony. W Tipico Bundeslidze prowadzą w tabeli i wkrótce zapewnią sobie też mistrzostwo kraju.
Jakub Kreśliński01 May 2019 · 18:53