Wspieraj Meczyki.pl

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy. Serwis Meczyki.pl tworzymy od wielu lat z pasji, hołdując zasadzie "kibice dla kibiców".
Dochody z reklam pomagają nam stale utrzymać redakcję i opłacać serwery, niezbędne do funkcjonowania strony.

Mamy zatem wielką prośbę o dodanie Meczyków do "białej listy" i odblokowanie wyświetlania reklam. By to zrobić, kliknij w przycisk poniżej, a następnie odśwież stronę.

Jak odblokować reklamy na Meczykach?
Olympique Marsylia
0-3 {{score_string}}
16 maj 2018 | 20:45 ( {{time}}'
)
(zakończony) (przełożony) ( 0 ) (zakończony) (przełożony)
Atlético Madryt
Nowe wpisy w relacji dodają się automatycznie.
KONIEC
KONIEC
KONIEC
90+2'

Koniec! 3:0 dla Atletico. Ekipa z Madrytu wygrywa Ligę Europy! Zasłużony triumf Atletico.

90+1'

Luiz Gustavo przerywa faulem akcję rywali.

90'

Sędzia doliczył dwie minuty.

90'

Torres wchodzi za Griezmanna.

88'

3:0! Atletico! Gabi! To już jest po meczu. Piłka jak po sznurku krążyła po polu karnym OM. Gabi był niepilnowany i bez problemu podwyższył wynik spotkania! Ładna asysta Koke.

87'

Thomas pojawił się na murawie. Correa opuścił boisko.

86'

Kolejna szansa dla OM. Piłka leci daleko od bramki.

85'

Ekipa z Madrytu konstruuje kolejną akcję na połowie OM. Spokój, kontrola, czekanie na błąd rywala.

84'
83'

Marsylia próbuje! Amavi uderzył mocno na bramkę Oblaka. Bramkarz Atletico łapie piłkę.

82'

Teraz gra toczy się na połowie Marsylii. Atletico jest pewne w swoich poczynaniach i wydaje się, że nie da sobie wyrwać zwycięstwa.

81'

OM w końcu rusza do przodu. Mitroglou główkuje w polu karnym i trafia w słupek! Ależ było blisko!

80'
80'

Strata OM w środku pola. Błyskawiczne podanie do Griezmanna, ten na prawej stronie został jednak zablokowany.

79'

Godin ze spokojem na własnej połowie ogrywa rywala. Rami wybija piłkę za linię boczną.

78'

Przepychanka przy linii bocznej. Arbiter ukarał N’Jie i Lucasa.

77'

Amavi wrzucił piłkę w pole karne. Zagranie do nikogo, a w zasadzie do Oblaka.

76'

Dośrodkowanie Atletico z rzut wolnego. Obrońcy OM wybijają piłkę daleko poza pole karne.

75'

Atletico prowadzi grę i szuka trzeciego trafienia. Piłkarze OM uciekają się do faulu. Gustavo ukarany przez arbitra.

74

Mitroglou wchodzi. Germain schodzi.

74'

Świetny przerzut Costy na prawą stronę boiska. Atletico wymienia kolejne podania. Lekko, szybko, piłkarze OM biegają za piłką.

73'

Atletico kontroluje ten mecz. Kolejny rzut rożny dla ekipy z Madrytu. Drużyna OM jest zupełnie zneutralizowana.

72'

Griezmann przebojem wdarł się w pole karne, starał się dograć piłkę do Costy, ale obrona OM zdążyła zareagować.

71'

Mandanda przenosi piłkę nad poprzeczką po dośrodkowaniu, które okazało się strzałem w wykonaniu Koke.

70'

Griezmann wprost na głowę Saula, ale Gustavo zablokował to uderzenie.

69'

Luiz Gustavo fauluje Griezmanna. Rzut wolny z lewej strony pola karnego. Do bramki jakieś 20 metrów.

68'

Sanson pokazał się na prawej stronie, ale znów bez efektu. Oblak wykopem zaczyna grę od własnej bramki.

68'

Sanson zdecydował się na strzał, ale przy uderzeniu poślizgnął się i piłka poleciała w trybuny.

67'

Atletico zamknięte w polu karnym, ale OM wciąż nie stworzyło sobie klarownej sytuacji w drugiej części spotkania.

67'

Nieporozumienie Godina z Oblakiem. Rzut rożny dla OM.

66'
65'

Fajny pomysł na akcję ze strony Atletico. Prostopadła piłką został jednak zagrana za mocno i Mandanda rozpocznie od bramki.

64'

Diego Costa chciał ładnie zagrać piętą w narożniku boiska, ale zamiast do kolegi kopnął w aut.

63'

OM przeważa w ostatnich minutach, wymienia podania na połowie rywala, ale w pole karne przedrzeć się już nie może.

62'

Piłkarze OM nie mają pomysłu na sforsowanie perfekcyjnie ustawionej obrony rywali.

61'

Gabi mądrze przerywa akcję rywali. Piłkarze Atletico mają czas, żeby wrócić i odbudować ustawienie.

60'

Lucas wywalczył rzut rożny. Brawa za walkę do końca dla zawodnika z Madrytu.

60'

Atletico spokojnie na połowie rywala. Marsylia nie wie, jak odpowiedzieć.

59'

Ostro! Thauvin mocno wszedł w Lucasa. Rzut wolny dla ekipy z Madrytu,

58'

Triumf Atletico to w dużej mierze zasługa tego zawodnika.

57'

Posiadanie piłki 60%-40% dla OM.

56'

Marsylia chciałaby strzelić wyrównującą bramkę, ale ma powazne problemy z pokonaniem strefy środkowej. Szybka strata i Luiz Gustavo przerywa grę faulem.

55'

Ocampos siada na ławce. N’Jie melduje się na boisku.

54'

OM rusza do przodu, ale Sarr na prawej stronie nie dał rady minąć obrońców.

53'

Oto drugie trafienie w tym meczu!

52'

Atletico w natarciu. Kolejne uderzenie i kolejny rzut rożny. Tym razem Godin był blisko. Obrońca najwyżej wyskoczył do piłki dogranej z rzutu rożnego.

51'

Rami przerwał akcję rywali we własnym polu karnym i mógł być z tego samobój! Piłka leciała niebezpiecznie blisko bramki  OM.

49'

0:2! Znów Griezmann! Świetna akcja Atletico. Griezmann wbiegał w pole karne i dostał perfekcyjne podanie. Wyszedł sam na sam z bramkarzem, lekko podciął piłkę i mamy kolejnego gola! W tej sytuacji nieco spóźniony był Amavi.

49'

Ładna akcja Atletico. Correa przebijał się przez defensywę Marsylii, ale Sarr był dobrze ustawiony i oddalił zagrożenie.

48'

Atletico przy piłce. Próba akcji prawą stroną, ale obrona OM wybija piłkę na aut.

47'

W przerwie zaczęło padać. Murawa jest śliska.

46'

Gramy!

PRZERWA

Jeśli Atletico prowadzi do przerwy, to wygrywa. Tak było w ostatnich 15 meczach w LE.

PRZERWA

Tak cieszynka rodem ze świata gier to już element rozpoznawczy Griezmanna.

PRZERWA
45+1'

Koniec pierwszej połowy. Atletico prowadzi 1:0. Olympique z dobrą grą tylko do straty bramki. Potem ekipa z Hiszpanii przejęła kontrolę.

45+1'

Sędzia doliczył jedną minutę.

45'

Dobra interwencja obrońcy Atletico. Hernandez wybił piłkę we własnym polu karnym, a za jego plecami już się czaił Thauvin.

45'

Griezmann ładnie zagrywał do Diego Costy, ale Sarr w odpowiednim momencie przejął futbolówkę.

44'

Atletico wymienia kolejne podania. Piłkarze z Marsylii bez efektu biegają za piłką.

43'

Thauvin niedokładnie przyjął piłkę i mamy aut dla ekipy z Madrytu.

42'

Ocampos przedarł się w pole karne Atletico, ale znów zabrakło wykończenia.

41'

Drużyna OM jest w tej chwili bezradna. Duże problemy z rozegraniem, a o sytuacjach bramkowych nie warto nawet wspominać. Atletico od momentu strzelenia bramki ma pełną kontrolę nad meczem.

41'

Dramat Payeta. Griezmann próbował pocieszyć rywala.

40'

Piłkarze OM znów na prawej stronie. Mają jednak bardzo mało miejsca na swobodne rozegranie piłki. Próba dośrodkowania po chwili ląduje na aucie po drugiej stornie boiska.

39'
38'

Rzut wolny dla Atletico w okolicach prawego narożnika. Koke dośrodkował wprost na głowę Godina, ale obrońca uderzył wysoko nad bramką.

38'

Kolejny faul. Amavi znów ostro wchodzi w rywala i sędzia nie ma wątpliwości.

37'

Zaostrzyło nam się to spotkanie. Correa leży na boisku po tym, jak został kopnięty przez Amaviego.

36'

Kolejny raz piłkarze Atletico złapani na spalonym. Godin był wychylony za ostatniego obrońcę OM.

36'

Sanson staranował Gabiego. Piłka dla Atletico.

35'

Lopez próbował zabłysnąć w prawym narożniku boiska, ale Godin poradził sobie z rywalem. Klasa sama w sobie.

34'

Rzut wolny dla OM. Do bramki Oblaka jest jakieś 40 metrów. Piłka wrzucona w pole karne, ale tam obrońcy Atletico wybijają ja daleko przed siebie.

33'

Lopez wchodzi na murawę. Payet ze łzami w oczach siada na ławce.

31'

Payet leży na boisku! Będzie zmiana. Piłkarzowi odnowiła się kontuzja.

31'

Ocampos miął dwóch rywali na lewej stronie, ale po chwili było już przy nim czterech rywali. W takiej sytuacji musiał stracić piłkę.

30'

Atletico przejmuje kontrolę nad meczem. Kilka ładnych podań wymienionych na połowie rywala.

29'

Racowisko przed meczem wyglądało tak.

28'

OM szuka swoich szans. Obrona Atletico jest jednak perfekcyjnie ustawiona. Piłka znów w rękach Oblaka.

28'
28'
27'

Thauvin znów się pokazał na prawej stronie. Ładna wrzutka ląduje w rękach Oblaka.

26'

Koke dośrodkował w pole karne rywali. Do piłki dopadł Correa, ale sędzia pokazał spalonego.

25'

Rzut wolny dla Atletico. Ocampos mocno zaatakował Vrsaljko.

24'

Zamieszanie w polu karnym Oblaka. Uderzenie Ocamposa spada na górną siatkę.

23'

Oto pierwsze trafienie w tym spotkaniu.

23'

Vrsaljko ukarany przez arbitra.

21'

0:1! Atletico! Ależ błąd zawodników OM! Griezmann! Anguissa źle przyjął piłkę na trzydziestym metrze, do piłki dopadł Griezmann i wyszedł sam na sam z bramkarzem. Piłka w bramce i mamy prowadzenie Atletico.

21'

Posiadanie piłki 61%-39% dla OM.

20'

Thauvin dorzucił futbolówkę na piąty metr, ale Oblak bez problemu łapie piłkę.

19'

Atletico konstruuje swój atak, ale tylko przez pięć sekund. OM znów błyskawiczne przejmuje posiadanie i rusza do ataku prawą stroną.

18'

Olympique teraz próbuje długim przerzutem zaskoczyć obronę rywala. W końcu uderza Payet. To chyba miał być lob, a wyszło podanie do bramkarza.

17'

Amavi traci piłkę na połowie rywala, Atletico natychmiast rusza z kontrą, ale obrona OM zdołała wrócić na czas. I jazda w drugą stronę. Kontra OM także została zastopowana. Ależ tempo!

16'

Sarr próbował się przedrzeć na prawej flance, ale wyszedł z piłką za linię końcową.

15'

Znów Koke! Uderzył z powietrza, mogło to zaskoczyć bramkarza, gdyby piłka leciała w światło bramki. Ale nie leciała.

14'

Jednak Koke zdecydował się dośrodkować piłkę, ale ta ląduje na głowach obrońców OM.

13'

Correa faulowany po prawej stronie. Będzie rzut wolny. Griezmann szykuje się do wrzutki.

13'

Wrażenia prosto z trybun w Lyonie.

12'

Sarr uderza z 25 metrów, ale piłka wyraźnie mija słupek bramki Oblaka.

12'

Atletico ustawione na własnej połowie wyczekuje na błąd rywali. Na razie ten mecz wygląda dość jednostronnie.

11'

Szybki odbiór OM. Koke stracił piłkę w strefie środkowej.

10'

OM znów na prawej stronie. Ale piłkarze Atletico pozostają czujni i nie pozwalają się przedostać rywalom pod swoją bramkę.

9'

Diego Costa pokazał się na boisku. Ale to nie było ładne zagranie, to był faul, który wywołał falę gwizdów na trybunach. Napastnik zaatakował barkiem przeciwnika skaczącego po piłkę.

8'

Olympique gra na połowie rywala. Kolejna akcja kierowana na prawą flankę, ale tym razem Thauvin nie opanował piłki.

7'

Francuzi przeważają od samego początku. Drużyna z Madrytu oddała inicjatywę rywalom. Kontra Atletico przerwana przez Amaviego.

6'

Pierwszy stały fragment dla Marsylii. Dośrodkowanie ląduje na głowach obrońców. Do piłki dopadł Rami, ale jego uderzenie mija w znacznej odległości słupek bramki rywali.

5'

Znów OM! Tym razem Thauvin ładnie wrzucił z prawej strony, ale Godin wyjaśnił sytuację.

4'

Ależ szansa dla OM! Germain wyszedł sam na sam z Oblakiem, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką! To była świetna kontra francuskiej ekipy.

3'

Wrzut z autu dla Atletico na wysokości pola karnego rywali. I po chwili następnym.

2'

Ależ kopanina! Wykop za wykopem. Piłka lata wysoko nad murawą.

2'

Dużo nerwowości po obu stronach. Piłkarze z Francji chcą uspokoić grę. Atletico wychodzi wysokim i agresywnym pressingiem.

1'

Gramy! Rozpoczęli piłkarze OM dalekim wykopem pod bramkę Atletico.

20:47

Mecz nie zacznie się punktualnie. Sporo dymu na stadionie.

20:45

Po prawej racowisko fanów z Marsylii.

20:45

Oto kilka obrazków z ostatnich minut.

20:44

Hiszpańscy kibice przygotowali kartoniadę, a ci z Francji odpalili race.

20:43

Piłkarze obu drużyn wychodzą z tunelu na boisko. Za chwilę początek wielkiego widowiska!

20:42

Eric Abidal wnosi na murawę trofeum, o które będą dziś walczyły drużyny z Marsylii i Madrytu.

20:38

Tak właśnie wygląda teraz murawa na stadionie w Lyonie. Są tańce, jest muzyka.

20:36

Właśnie rozpoczęła się ceremonia poprzedzająca dzisiejszy finał, a my przypominamy składy.

20:35

Pełna koncentracja. Początek spotkania za 10 minut!

20:33

Tymczasem zobaczmy, co się dzieje na trybunach.

20:31

W jakim nastroju będzie "El Nino" za ponad dwie godziny?

20:29

Jak wygląda trofeum za zwycięstwo w Lidze Europy? Właśnie tak!

20:28

Wiemy, że przeciwnicy mają świetnych zawodników w ofensywie. Grają bezpośrednią i bardzo intensywną piłkę. Mają w drużynie piłkarzy, którzy mogą zrobić różnicę - ocenił rywali Diego Godin.

20:26

Oto zwycięzcy tych rozgrywek w poprzednich latach.

20:23

Przypominamy, że dzisiejszy finał zostanie rozegrany na stadionie w Lyonie.

20:21

Griezmann to jest „Pan Plus”. Strzela gole i wypracowuje je. On może zrobić różnicę w każdym momencie. Nie możemy go spuścić z oka choćby na chwilę - komplementował rywali przed meczem Dimitri Payet.

20:19

Zmierzymy się z dobrym, ofensywnie grającym rywalem i musimy powstrzymać jego ataki. Między naszymi drużynami jest parę podobieństw, na przykład obie mają bardzo dobrze wypracowane stałe fragmenty gry - powiedział przed meczem Diego Simeone.

20:17
20:15

Fani Atletico już na stadionie.

20:13

Oblak. Bramkarz nie do przejścia.

20:10

Szybka lekcja historii. Przypominamy zawodników, którzy zostali wybrani Piłkarzami Meczu w poprzednich finałach.

20:08

Atletico to bardzo solidna drużyna, która ma najlepszą obronę w Hiszpanii. Jednak w ataku również są niebezpieczni. Jeśli jesteśmy do nich podobni, to dlatego, że my również mamy charakter. W pełni szanujemy Atletico. To jest wspaniały hiszpański klub z wielkim doświadczeniem - powiedział Rudi Garcia, trener OM.

20:06

Do trzech razy sztuka? Dla Marsylii to dwa pierwsze podejścia nie były zbyt udane.

20:04

Kto może dziś zrobić różnicę? Oto kolejny kandydat.

20:02

Wśród sędziów znalazł się także Szymon Marciniak, który będzie arbitrem technicznym.

20:01

Finał Ligi Europejskiej prowadzony będzie przez Bjoerna Kuipersa. 45-letni Holender po raz drugi w karierze będzie miał okazję sędziować finał Ligi Europejskiej- w 2013 roku.