Remis Aarhus GF. Grabara dwa razy wyciągał piłkę z siatki

Dziurek/Shutterstock
Vendsyssel FF zremisowało u siebie z Aarhus GF 2:2 w meczu 24. kolejki duńskiej Superligaen. W zespole gości całe spotkanie rozegrał Kamil Grabara.
Polskiego bramkarza już w pierwszej minucie pokonał Tiemoko Konate, który wykorzystał sytuację sam na sam i zaliczył pierwsze trafienie w barwach Vendsyssel FF. Dla Grabary to drugi stracony gol na duńskich boiskach w czwartym występie.
Goście objęli prowadzenie jeszcze przed przerwą. Do remisu doprowadził w 8. minucie Kasper Jakobsen, a gola na 2:1 strzelił w 32. minucie Patrick Mortensen.
Od 51. minuty zespół Aarhus grał w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Adama Guiry.

Gospodarze wykorzystali to w 76. minucie, kiedy rezerwowy Al-Hadji Kamara trafił głową z kilku metrów.
W tabeli duńskiej ekstraklasy Aarhus GF jest na ósmym miejscu z dorobkiem 31 punktów. Zespół Vendsyssel FF zajmuje dwunastą pozycję, ma na koncie 21 punktów.