Remis Empoli z Cagliari, Marcjanik na ławce

empolicalcio.it
Piłkarze Cagliari Calcio zremisowali u siebie z Empoli FC 2:2 (1:0) w przedostatnim niedzielnym meczu 20. kolejki rozgrywek Serie A.
Na Sardegna Arena całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych gości obserwował Michał Marcjanik. Gospodarze objęli prowadzenie dziewięć minut przed przerwą, kiedy to skutecznie przymierzył głową Leonardo Pavoletti.
Dwadzieścia minut przed końcem wyrównał z bliska Giovanni Di Lorenzo, wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie w pole karne Manuela Pasquala. Jedenaście minut później drugiego gola dla przyjezdnych zdobył przebojową szarżą i mocnym uderzeniem z narożnika pola karnego Słoweniec Miha Zajc. Punkt miejscowym uratował dopiero w doliczonym czasie gry Brazylijczyk Diego Farias, wykorzystując sytuację sam na sam.
Zespół z Toskanii po raz piaty w tym sezonie zremisował i jest na siedemnastym miejscu w tabeli, tuż nad strefą spadkową. Drużyna z Sardynii natomiast po raz dziewiąty w bieżących rozgrywkach podzieliła się punktami z rywalami i pozostała na trzynastej lokacie w klasyfikacji.