Remis PSG z Bordeaux

charnsitr / shutterstock.com
W 15. kolejce Ligue 1 Girondins Bordeaux zremisowało u siebie z Paris Saint-Germain 2:2. Dla gości to pierwsza strata punktów w tym sezonie.
Paryżanie do tej pory w rozgrywkach ligowych ogrywali kolejno wszystkich rywali. Dopiero na boisku w Bordeaux w 15. serii spotkań stracili pierwsze punkty.
Mimo że wszystko zaczęło się zgodnie z oczekiwaniami. W 34. minucie Neymar trafił z pierwszej piłki po zagraniu Daniego Alvesa.
Na początku drugiej połowy do wyrównania doprowadził jednak Jimmy Briand płaskim strzałem z okolic jedenastego metra. W 66. minucie to paryżanie byli ponownie na prowadzeniu. Tym razem Kylian Mbappe wykorzystał sytuację sam na sam.
Ambitni gospodarze walczyli do końca o korzystny wynik i w 84. minucie Andreas Cornelius uprzedził Thiago Silvę i oddał skuteczny strzał głową.
W tabeli Ligue 1 prowadzi PSG z dorobkiem 43 punktów. Zespół prowadzony przez Thomasa Tuchela ma już 14 punktów przewagi nad resztą stawki.
Girondins Bordeaux po czwartym remisie z rzędu przesunęło się na jedenastą pozycję, ma na koncie 18 punktów.