Remis PSV Eindhoven z FC Utrecht

kivnl/Shutterstock
Piłkarze PSV Eindhoven zremisowali na wyjeździe z FC Utrecht 2:2 (0:2) w niedzielnym meczu 21. kolejki holenderskiej ekstraklasy.
Na Stadion Galgenwaard gospodarze zdobyli dwie bramki w pierwszej połowie. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Sander van de Streek, który wykorzystał dośrodkowanie Nicolasa Gavory'ego i pokonał golkipera rywali.
W 39. minucie prowadzenie drużyny z Utrechtu powiększył Gyrano Kerk, a przy jego trafieniu asystował Sander van de Streek.
W drugiej połowie przyjezdni zdołali odrobić straty za sprawą trafienia Luuka de Jonga, który trafiał do siatki przeciwników odpowiednio w 58. oraz 87. minucie. Przy obu tych golach asystował Steven Bergwijn.
Podopieczni Marka van Bommela są liderem holenderskiej ekstraklasy i mają na koncie 56 punktów. Zespół Dicka Advocaata z dorobkiem 29 "oczek" zajmują 6. miejsce w ligowej tabeli.