Remis RB Lipsk z AS Monaco, grał Glik

Shutterstock
RB Lipsk zremisował u siebie z AS Monaco 1:1 w meczu grupy G Ligi Mistrzów. Całe spotkanie w drużynie gości rozegrał Kamil Glik.
Gospodarze objęli prowadzenie w 33. minucie. Emil Forsberg wbiegł w pole karne, wślizgiem próbował go zatrzymać jeszcze Kamil Glik, ale nie dał rady. Szwed mocnym strzałem pokonał golkipera rywali. Odpowiedź przyjezdnych była natychmiastowa. Nie minęło 60 sekund i wyrównał Youri Tielemans. Jego strzał głową obronił bramkarz, ale przy dobitce był już bezradny. W drugiej połowie żadna z drużyn nie zdołała strzelić zwycięskiego gola.
W drugim spotkaniu tej grupy FC Porto przegrało przed własną publicznością z Besiktasem Stambuł 1:3. Anderson Talisca dał prowadzenie tureckiej drużynie w 13 minucie. Niedługo potem był remis, a samobójcze trafienie zanotował Dusko Tosić. Przed upływem pół godziny gry znów jednak prowadzili przyjezdni za sprawą trafienia Cenka Tosuna. Besiktas zwycięstwo przypieczętował w końcówce po uderzeniu Ryana Babela.
26 września, w drugiej kolejce, AS Monaco zagra z FC Porto. Natomiast Besiktas Stambuł podejmie RB Lipsk.