Remis Sampdorii z Cagliari, grali Bereszyński i Kownacki

Roger Gor, wikipedia
Sampdoria Genua zremisowała na wyjeździe z Cagliari Calcio 2:2 w pierwszym sobotnim meczu 16. kolejki włoskiej Serie A. Dwa gole dla gości strzelił Fabio Quagliarella.
W podstawowym składzie przyjezdnych wystąpił Bartosz Bereszyński. Dawid Kownacki pojawił się na murawie w 89. minucie, natomiast w kadrze meczowej zabrakło kontuzjowanego Karola Linettego.
Sampdoria bardzo szybko wypracowała sobie dwubramkową przewagę. Fabio Quagliarella otworzył wynik w 12. minucie. Chwilę potem ten sam zawodnik trafił na 2:0.
Wydawało się, że gospodarzom trudno będzie się podnieść. Po kwadransie drugiej połowy był już jednak remis. Kontaktowego gola strzelił Diego Farias. Wyrównał Leonardo Pavoletti i drużyny podzieliły się punktami.
Podopieczni Diego Lopeza zajmują 13. miejsce w tabeli ze zdobytymi 17 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z AS Romą.
Natomiast drużyna prowadzona przez Marco Giampaolo plasuje się na szóstej pozycji i ma na swoim koncie 27 "oczek". Jej kolejnym rywalem będzie US Sassuolo.