Remis w derbach Londynu. Emocje w końcówce, Arsenal trafił do bramki Chelsea, ale...

alphaspirit / shutterstock
W derbach Londynu Chelsea zremisowała z Arsenalem 0:0. Choć bramki nie padły, na boisku nie brakowało emocji.
Przeczytaj naszą relację na żywo z tego spotkania TUTAJ.
Początek meczu należał do graczy Chelsea. Podopieczni Antonio Conte z dużo łatwością spychali do defensywy piłkarzy Arsenalu. Ci jednak bronili się w spospób zdyscyplinowany i skuteczny. Co więcej, "Kanonierzy" zaczęli kontrolować grę i to oni w pierwszej połowie stworzyli więcej dogodnych sytuacji. Słabo w środku pola grał Kante, przez co piłkarze Arsenali mogli swobodnie rozegrać piłkę.
W 15. minucie Bellerin wrzucił piłkę w pole karne, Welbeck wyskoczył do piłki i oddał strzał głową, jednak piłka nie wpadła do bramki. Chwilę później groźnie uderzał Lacazette. W 42. minucie świetną indywidualną akcję przeprowadził Ramsey. Walijczyk wbiegł w pole karne i uderzył na bramkę. Piłka trafiła jednak w słupek, a dobitkę fatalnie zmarnował Lacazette. Chelsea też miała swoje okazje. W 22. minucie Pedro zmarnował setkę. Jego uderzenie instynktownie obronił Cech.
Druga połowa zaczęła się w powolnym tempie. Cecha próbowali zaskoczyć Willian i Alonso, ale ich próby nie przyniosły skutku. Gra ożywiła się, gdy na boisku pojawili się Hazard i Sanchez. Belg przeprowadził świetną akcję w 79. minucie i tylko znakomita interwencja Cecha uchroniła "Kanonierów" przed stratą bramki.
Chwilę wcześniej w 75. minucie Mustafi pokonał Courtois, jednak sędzia wskazał spalonego. Jak pokazały powtórki telewizyjne, była to słuszna decyzja. W 88. minucie David Luiz otrzymał czerwoną kartę za faul na Kolasinacu. Piłkarze Arsenalu chcieli pójść za ciosem i dobić osłabionego rywala, jednak ich próby nie przyniosły gola.
Mecz zakończył się wynikiem 0:0. Chelsea po pięciu spotkaniach ma na koncie dziesięć punktów. Arsenal uzbierał do tej pory siedem oczek.