Remis w hicie! Anglicy zremisowali z Włochami

marco lacobucci / shutterstock.com
Reprezentacja Anglii zremisowała z Włochami 1:1 we wtorkowym meczu towarzyskim rozegranym na Wembley w Londynie. Gola dla gospodarzy strzelił Jamie Vardy. Wyrównał w końcówce z rzutu karnego Lorenzo Insigne.
Początek spotkania zdecydowanie należał do "Azzurrich". Najlepszą sytuację zmarnowali w 17. minucie. Gola powinien był strzelić Ciro Immobile, po którego strzale głową z kilku metrów piłka przeleciała ponad poprzeczką.
Ta sytuacja zemściła się w 26. minucie. Gospodarze wykazali się dużym sprytem i niemal natychmiast wykonali podyktowany rzut wolny przed polem karnym. Jesse Lingard zagrał do Jamie’go Vardy'ego, a ten pewnie pokonał Gianluigiego Donnarummę.
Spotkanie zakończyło się remisem. Niemiecki sędzia Deniz Aytekin, po skorzystaniu z systemu VAR, podyktował rzut karny dla gości. "11" na gola pewnie zamienił Lorenzo Insigne.
Podopieczni Garetha Southgate'a przed mistrzostwami świata zagrają jeszcze mecze kontrolne z Nigerią i Kostaryką. Na mundialu ich rywalami w grupie będą Tunezja, Panama oraz Belgia.