Remis w hicie Ligi Narodów. Anglia nie zrewanżowała się Włochom za porażkę w finale EURO

Paul Chesterton/Pressfocus
Anglia podzieliła się punktami z Włochami. W hicie trzeciej kolejki Ligi Narodów padł wynik 0:0.
Początek meczu należał do gospodarzy. W 5. minucie dobrej okazji na otwarcie wyniku meczu nie wykorzystał Tammy Abraham. Chwilę później Mason Mount huknął w poprzeczkę.
Później odpowiedzieli Włosi. W 25. minucie Sandro Tonali odnalazł się w polu karnym i stanął oko w oko z bramkarzem Anglii. Aaron Ramsdale wygrał ten pojedynek, ratując swoją drużynę przed utratą gola.
Mecz toczył się w szybkim tempie. Do przerwy żadna z drużyn nie zdołała jednak trafić do siatki.
W 53. minucie Raheem Sterling dostał podanie w polu karnym Włochów, jednak źle dostawił stopę do piłki, posyłając ją nad poprzeczką. Po kilku minutach znów błysnął Ramsdale, broniąc uderzenie Giovanniego Di Lorenzo.
W 79. minucie obrońcy "Azzurrich" nie upilnowali Harry'ego Kane'a. Ten jednak poszedł w ślady kolegów, oddając niecelny strzał.
Ostatecznie, mimo wielu podbramkowych okazji, mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Włosi przewodzą Grupie 3 w Lidze A. Anglia jest czwarta w tabeli.
Adam Kłos11 Jun 2022 · 22:36