Remis w meczu Marsylii z Monaco, grał Glik

Shutterstock
Olympique Marsylia zremisował przed własną publicznością z AS Monaco 2:2 (1:1) w ostatnim niedzielnym meczu 23. kolejki francuskiej Ligue 1.
Na Stade Velodrome całe zawody w szeregach zespołu z Księstwa zaliczył Kamil Glik.
Obrońcy tytułu szybko prowadzili po indywidualnej akcji Senegalczyka Keity Balde Diao, ale zaledwie trzy minuty później wyrównał głową Adil Rami.
Dwie minuty po zmianie stron, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, gospodarzy przybliżył do sukcesu Valere Germain. Po kolejnych czterech minutach straty odrobił jednak Fabinho. Brazylijczyk popisał się spektakularną szarżą na połowie rywali, zakończoną skutecznym płaskim strzałem. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.
Podopieczni Leonardo Jardima po trzecim remisie w czterech ostatnich spotkaniach pozostali na czwartej lokacie w tabeli, natomiast drużyna z Prowansji zakończyła serię czterech kolejnych zwycięstw i zachowała trzecią pozycję w klasyfikacji. Obie ekipy nadal dzieli tylko punkt.