Reprezentacja Polski U-21 pokonała Rosję! Dziczek bohaterem arcyważnego pojedynku [WIDEO]

Adam Starszynski / PressFocus
Reprezentacja Polski wygrała z Rosją w meczu eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 21. Spotkanie rozegrane w Łodzi zakończyło się wynikiem 1:0 (0:0).
Podopieczni Czesława Michniewicza wciąż walczą o zajęcie pierwszego miejsca w swojej grupie eliminacyjnej. Dziś w arcyważnym pojedynku zmierzyli się z Rosją. Pierwsze minuty spotkania należały do przyjezdnych, którzy mocno naciskali na Polaków, nie dając im dojść do głosu.
W 5. minucie z ostrego kąta uderzył Ignatjew, ale Majecki był na posterunku. Kilka chwil później bliski dobrą okazję zmarnował Głuszenkow. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy z rzutu wolnego przymierzył Obljakow, ale piłka spadła na górną siatkę. Z kolei Polacy nie byli w stanie stworzyć klarownych sytuacji.
W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie. Polacy nieco podkręcili tempo, ale rywale dzielnie się bronili. "Biało-Czerwoni" zdołali jednak przełamać defensywę Rosjan i zadać kluczowy cios. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Patryk Dziczek, który uderzył głową po rzucie rożnym. Asystę przy tym trafieniu zanotował Mateusz Bogusz.
Rosjanie rzucili się do odrabiania strat. Fatalny błąd popełnił Kiwior, Ignatjew nie trafił jednak w bramkę. Ostatnie minuty starcia były bardzo nerwowe. Rosjanie stłamsili Polaków. O centymetry pomylił się Lisowij, chwilę później Majecki pokazał najwyższe umiejętności. Wynik do końca nie uległ już zmianie i to "Biało-Czerwoni" zgarnęli trzy punkty.
Po dzisiejszej porażce Rosjanie wciąż są liderami grupy z 17 punktami na koncie. Polacy zdobyli 16 "oczek", ale wszystko jest w ich rękach. Podopieczni Michniewicza mają do rozegrania jedno spotkanie więcej.
Daniel Makarewicz08 Sep 2020 · 19:55