Robert Kubica zajął 15. miejsce w ostatnim wyścigu sezonu. Rene Rast obronił mistrzowski tytuł [WIDEO]

Pixathlon / Sipa / Press Focus
Sezon wyścigowy w serii DTM dobiegł końca. Rene Rast wygrał na torze Hockenheim i zdobył mistrzowski tytuł. Robert Kubica dziś dojechał do mety na 15. miejscu.
Za nami ostatni wyścig wyścig serii DTM w sezonie 2020. Dzisiejszą rywalizację zdominował Rene Rast. Niemiec był nie do zatrzymania i bez problemów przypieczętował trzeci mistrzowski tytuł.
Rast jedynie tuż po starcie dał się wyprzedzić Mike'owi Rockenfellerowi, jednak na kolejnych okrążeniach odzyskał prowadzenie i samotnie mknął do mety. Drugie miejsce zajął dziś Mueller, a trzeci był Green.
W mniej spektakularnym stylu ten sezon zakończył Robert Kubica. Polak dziś zajął 15. miejsce. Nasz kierowca wyścig rozpoczął w znakomity stylu - awansował o dwie lokaty. W efekcie przez pewien czas jechał na jedenastej lokacie.
Niestety, Kubica zamiast walczyć o miejsce w TOP10, ostatecznie wjechał na metę jako przedostatni. Duży wpływ miała na to decyzja o szybkiej zmianie opon. Kierowca jako jeden z pierwszych kierowców w stawce zdecydował się na zjazd do boksu. W efekcie w drugiej części wyścigu był dużo wolniejszy od rywali.