Niesamowity mecz Bośni i Hercegowiny z Belgią. Siedem goli! [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Bośnia Hercegowina przegrała u siebie z Belgią 3:4 (2:1) w szlagierowym meczu 9. kolejki grupy H eliminacji MŚ 2018 w strefie Europy.
Na Stadionie Grbavica w Sarajewie przyjezdni objęli prowadzenie po czterech minutach gry, kiedy to Eden Hazard zagrał w polu karnym do Thomasa Meuniera i ten płaskim strzałem skierował piłkę do siatki. Wyrównał z bliska kwadrans przed końcem Haris Medunjanin, a niespełna dziesięć minut później gola dla gospodarzy strzelił Edin Visca. Bośniak wykorzystał fatalne błędy Belgów. Najpierw z piłką minął się Jan Vertonghen, później źle interweniował Thibaut Courtois.
Po zmianie stron inicjatywę znów odzyskali gości i Michy Batshuayi oraz Vertonghen w niespełna osiem minut zaskoczyli bramkarza gospodarzy.
Osiem minut przed końcem po raz trzeci golkipera gości pokonał strzałem głową Dario Dumic, ale radość miejscowych była bardzo krótka. Po kolejnych dwóch minutach losy niesamowitej konfrontacji rozstrzygnął płaskim strzałem z pola karnego Yannick Carrasco.
Podopieczni Roberto Martineza, którzy mieli już zapewniony bezpośredni awans na mundial w Rosji, po ósmej wygranej umocnili się na pozycji lidera. Bośniacy doznali natomiast trzeciej porażki i późnym wieczorem, po meczu Cypru z Grecją, mogą stracić drugą lokatę.
* * * * * *

Wyniki zakończonych spotkań 9. kolejki grupy H:

Bośnia Hercegowina - Belgia 3:4 (2:1)

Bramki: Medunjanin 30, Visca 39, Dumic 82 - Meunier 4, Batshuayi 60, Vertonghen 68, Yannick Carrasco 84.
Gibraltar - Estonia 0:6 (0:3)

Bramki: Luts 10, Kait 30, Zenjov 38, Tamm 52, 66, 77.