Roma zremisowała we Florencji

charnsitr / shutterstock.com
Fiorentina zremisowała u siebie z AS Romą 1:1 w drugim sobotnim meczu 11. kolejki włoskiej Serie A. "Giallorossi" do remisu doprowadzili w końcówce spotkania.
Gospodarze objęli prowadzenie w 32. minucie. Sędzia podyktował rzut karny po starciu bramkarza Robina Olsena z Giovannim Simeone. "11" na gola zamienił Jordan Veretout.
Drużyna ze stolicy wyrównała w 85. minucie. Golkiper Fiorentiny zbyt krótko wypiąstkował piłkę, co od razu wykorzystał Alessandro Florenzi i strzałem z powietrza umieścił ją w siatce.
Podopieczni Stafano Pioliego zajmują szóste miejsce w tabeli ze zdobytymi 16 punktami. W następnej kolejce drużyna z Florencji zmierzy się na wyjeździe z Frosinone.
Natomiast zespół prowadzony przez Eusebio Di Francesco plasuje się lokatę niżej z takim samym dorobkiem punktowym. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie Sampdoria Genua.